Deltagarlista: STORMÖTE ENERGI

Namn

Företag/organisation

Mikael Dahlgren

ABB

Stefan Thorburn

ABB

Leif A Pettersson

ABB AB, Corporate Research

Patricia Kempff

ABB Sverige

Karolina Winbo

Automation Region

Anna Sandberg

Automation Region

Mikael Klintberg

Automation Region

Peter Mellberg

Bombardier

Thore Sekkenes

Bombardier

Rickard Nordin

Centerpartiet, Energikommissionen

Samuel Strömgren

ECC

Andreas Lepa

ECC

Maria Engzell

ECC

Anton Steen

Energikommissionen

Ingemar Nilsson

Energikommissionen

Cecilie Tenfjord-Toftby

Energikommissionen

Caroline Törnqvist

Energimarknadsinspektionen

Staffan Anger

fd Riksdagsman

Jens Bjöörn

Fortum Power & Heat AB

Sophie Berg

JIV

Björn norden

Jobba i Västerås

Anna Gunstad Bäckman

Jobba i Västerås, ekonomisk förening

Harry Frank

Kungl. Vetenskapsakademien (KVA)

Jessica Peters

Länsstyrelsen i Västmanland

Monika Matevska Stier

Länsstyrelsen i Västmanlands län

Minoo Akhtarzand

Länsstyrelsen Västmanlands län

Daniel Torstensson

MDH

Erik Dahlquist

MDH

Konstantinos KYPRIANIDIS

Mälardalen University

Kabir Qurbanov

Mälardalens högskola

Alice Halldin

Mälardalens högskola

Björn Karlsson

Mälardalens Högskola

Oskar Andersson

Mälardalens högskola

Thomas Wahl

Mälardalens högskola

Eva Thorin

Mälardalens högskola

Majd Kamal

Mälardalens högskola

Daniel Andersson

Mälardalens högskola

Hanna Knaust

Mälardalens Högskola

Andreas Manea

Mälardalens Högskola

Frida Myhrberg

Mälardalens högskola

Kristoffer Hermansson

Mälardalens högskola

Erik Molin

Mälardalens Högskola

Maria Andersson

Mälardalens högskola

Robin Ipek

Mälardalens Högskola

Chutiporn Sontiwat

Mälardalens Högskola

Ann Huguet

Mälardalens högskola

Anders Avelin

Mälardalens högskola

Diyar Masoudi

Mälardalens Högskola Eskilstuna Västerås

Pontus Netzell

Mälardalens Högskola Västerås

Bengt Stridh

Mälardalens Högskola, ABB Corporate Research

Louise Wästhage

Mälardalens högskola, student

Jan Andhagen

Mälarenergi AB

Ove Fredriksson

Mälarenergi AB

Magnus Hemmingsson

Mälarenergi AB

Rasool Asoos

Mälarenergi AB

Georgios Foskolos

Mälarenergi elnät

Johanna Rosenlind

Mälarenergi Elnät

Patrik

Power Automation

Anders Arvidson

Power Automation Sweden AB

Cristoffer Kos

Student Mälardalens högskola

Lucas Lundberg

Student Mälardalens Högskola

André Andersson

Student Mälardalens högskola

Pernilla brandt

Student på civilingenjör i energisystem

Alexander Carlson

Student på Mälardalens högskola

Anna Wärmé

Svensk Energi

Bosse Andersson

Svensk Energi

Per Everhill

Tekniska verken i Linköping AB

Pernilla Lindberg Eriksson

Westinghouse

Staffan Ellqvist

Westinghouse

Martin Näslund

Westinghouse AB

Tage Tarkpea

Westinghouse Electric Sweden

Mats Olsson

Westinghouse Electric Sweden AB

Aziz Dag

Westinghouse Electric Sweden AB

Johan Hasselberg

Westínghouse Electric Sweden AB

Totalt 74 deltagare


 

Är du anmäld men har fått förhinder? Klicka här »

Värdorganisation och finansiering

VINNVÄXT-vinnaren Automation Region är en centrumbildning vid Mälardalens högskola som samlar SME, stora bolag, akademi och offentlig sektor – sammanlagt över 120 engagerade medlemmar och samarbetspartner. Automation Region arbetar även för att marknadsföra regionens automationskompetens, stimulera innovationer och säkra branschens långsiktiga kompetensförsörjning.