• Namn Organisation
  • Kent Mannila ABB
  • Magnus Carlsson Acando Consulting
  • Bernt Lendrell Addere
  • Tuula Ahlström Amerikanska Ambassaden/Handelsavdelning
  • Johan Duprez Aros Teknikgrupp AB
  • Robert Nyberg Automation Region
  • Catarina Berglund Automation Region
  • Karl Reinholtz Avalon Innovation
  • agne bogren BL Instruments AB
  • Kim Silvasti byBrick
  • Emma Riklund byBrick Insight
  • Johanna Tömmervik Bybrick Interface
  • Erik Stridell byBrick Interface
  • Håkan Gill byBrick Interface AB
  • Elin Sjöström byBrick Interface AB
  • Johan Fahlgren Cybercom
  • Jon Söråker Cyebrcom
  • Erik Marhaug Data Respons
  • Loredana Sundberg Cerrato EIT DIGITAL
  • JOANNA LEKSELL EIT DIGITAL
  • Krister Hultén ELIT Instrument AB
  • Marcus Carlson Emperator
  • Johan Olsson Ericsson
  • Lukas Segelmark Flir Systems
  • Lars Sveijer Flir Systems
  • Gustav Erman Frontit
  • Hans Bössfall Frontit AB
  • Ulf Vårlid Frontit AB
  • Sarah Åkerfeldt Frontit AB
  • Karolina Silwerwing Frontit AB
  • Martin Castor GEISTT
  • Gunnar Iggendal GIKOM AB
  • Jakob Johansson Gleechi
  • Peter Edvinsson Husqvarna
  • Pierre Almén ImproveIT
  • Lars-Olof Oldén Itron
  • Björn Hedander itsit
  • Marita Forsell IUC Dalarna
  • Anari Jarl Jato Support KB
  • Eva Holmström Karlskoga Automation AB
  • Claes-Erik Frölund LearningWell
  • Jan Sjöholm LKT AB
  • Per Godby Motion Control AB
  • Nils Lindstrand Nordisk Träteknik
  • Carl Adam Briggert Northvolt
  • Johanna Grauers Northvolt
  • Pooyan Seddighzadeh Northvolt
  • Peter Olofsson Northvolt
  • Ulf Öhlander Ohlander
  • Mats Månsson Pepperl-Fuchs AB
  • Tomas Tedgren PrimeKey Solutions AB
  • Jon Friström Scania
  • Linus Lindvall Scania CV AB
  • Örjan Denward Scania IM AB
  • Karin Lundgren Semantix
  • Lars-Ove Fernström Siemens AB
  • MIchaela Agnarsson Small Talk AB
  • David Nilsson Smarketing.ai International AB
  • Jenny Fernqvist SMC Automation
  • Marcus Mazetti SMC Automation Ab
  • Martin Hanson SMC Automation AB
  • Michael Siljö Softgear AB
  • Jessica Bergmark STF Ingenjörsutbildning
  • Maths Lundgren Stratheo AB
  • Gustav Hallén Tacton
  • Feven Tesfai Teknikhögskolan
  • Björn Langbeck Tillväxtverket
  • Erik Sjöberg Trell technologies AB
  • Jens von Axelson Vinnova
  • Anna Chiara Brunetti Vinnova
  • Annika Zika-Viktorsson Vinnova
  • Amin Ziani Vobling AB
  • Daniela Khutoretskaja Vobling AB
  • Axel Berggren Vobling AB
  • Eva Kindlundh Warpin Media
  • Massimo Corradini WAVR Tech AB
  • Håkan Kempe Westermo Data Communications AB
  • Peter Brandin ÅF Industry
  • Wolfgang Sabella Österrikes Ambassad - Handelsavdelningen
  • Totalt 79 deltagare
  • Om du har anmält dig men fått förhinder så kan du avanmäla dig här:

Augmented och Virtual Reality – framtiden för lärande och visualisering

Frukostmöte i Stockholm · 2018-02-08

Detta frukostmöte arrangeras även i Västerås den 6 februari

Förstärkt- och virtuell verklighet (AR och VR) är två tekniker som utvecklas snabbt i den pågående digitaliseringen. På detta frukostmöte får du träffa företag som antingen själva använder AR och VR eller tar fram lösningar för kunder, baserade på dessa tekniker.

Elin Sjöström, teamleader AR & VR på byBrick Interface, berättar om hur Augmented Reality (AR) fungerar och vilken nytta som AR-tekniken möjliggör idag och i framtiden.

Anders Aabakken, Technology Manager, och Jeton Aliu, Digital Solutions Manager på ABB FACTS, berättar om hur de genom att arbeta med innovationsledning tagit fram lösningar i virtuell verklighet.

Välkommen till ett frukostmöte där du får insikt i hur du kan använda AR och VR.

Robert Nyberg · 070-526 63 82 · robert.nyberg@automationregion.com
Jenny Berthling · 070-472 80 08 · jenny.berthling@stockholm.se

Praktisk information

  • Datum: Torsdag den 8 februari 2018
  • Tid: Klockan 07:30 till 09:30 · Lägg till i kalender
  • Plats: Invest Stockholm · Drottninggatan 33 i Stockholm (vid Sergels torg) · Karta
  • Upplysningar: Frukost från 07:30, seminarium 08:00 till 09:00 och sedan avslutande mingel till 09:30