Kontakta oss

Välkommen att kontakta någon av oss om du undrar över något eller om du vill veta mer om Automation Regions verksamhet.

  • Catarina Berglund

    Managing Director

    073-662 15 20 catarina.berglund@automationregion.com

    Kontakta mig om: strategiska samarbeten, iHubs Sweden, internationella satsningar samt transformation- och innovationsdrivet ledarskap.

  • Daniel Boqvist

    Manager Business Operations

    073-662 16 16 daniel.boqvist@automationregion.com

    Kontakta mig om: Automation Regions verksamhet, strategiska samarbeten, internationella satsningar samt transformation- och innovationsdrivet ledarskap.

  • Elin Glimberg

    Elin Glimberg

    Content and Public Affairs Manager

    073-686 21 22 elin.glimberg@automationregion.com

    Kontakta mig om: frågor som rör kommunikation, opinionsbildning och offentliga relationer.

  • Porträtt på kvinna

    Minna Sandberg

    Project Manager Internationalization

    minna.sandberg@mdu.se

    Kontakta mig om: internationella projekt, satsningar och kontakter i USA och arbete med att attrahera internationella investeringar till Sverige.

  • Bernt Henriksen

    Senior Automation- and Production Specialist

    070-643 45 02 bernt.henriksen@mdu.se

    Kontakta mig om: frågor som rör automation och produktion.

  • Porträtt på Peter

    Peter Barkenskiöld

    Business Developer, East Middle Sweden

    070-600 91 00 peter.barkenskiold@automationregion.com

    Kontakta mig om: medlemsengagemang, utvecklingsprojekt, affärsutveckling, nätverksmöjligheter och liknande förfrågningar i södra och mellersta Sverige.

  • Porträtt Magdalena Evaldson

    Magdalena Evaldson

    Office Manager

    021-480 69 28 magdalena.evaldson@automationregion.com

    Kontakta mig om: rapportering av nyckeltal, aktiviteter vi planerar och praktiska detaljer som lokalbokningar, medlems- och fakturafrågor.

  • Ulf Olofsson

    Business Developer, Northern Sweden

    070-690 72 47 ulf.olofsson@automationregion.com

    Kontakta mig om: medlemsengagemang, utvecklingsprojekt, affärsutveckling, nätverksmöjligheter och liknande förfrågningar i norra Sverige.

  • Anna Sandberg

    Communications

    073-662 13 64 anna.sandberg@mdu.se

    Kontakta mig om: kommunikationssamarbeten kopplade till Mälardalens universitet.

Besöksadress

Mälardalens universitet – Universitetsplan 1 i Västerås [Karta]

Postadress

Automation Region
Mälardalens universitet – IDT
Box 883
721 23 Västerås

Faktureringsadress

Mälardalens universitet
Automation Region
Box 1020
721 26 Västerås

Det är obligatoriskt för leverantörer till Mälardalens universitet att skicka e-faktura. Med e-faktura menas faktura som både utfärdas, sänds och tas emot i elektroniskt format. Observera att pdf inte räknas som e-faktura. Mälardalens universitet har även krav på 5-ställig referenskod på fakturan. Mer information finns här →